Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Sylwetki kandydatów plebiscytu (Część 20)

› Sport i rekreacja ponad rok temu    12.01.2016
Łukasz Eisop
komentarzy 0 ocen 7 / 71%
A A A

Do naszej zabawy zgłoszonych zostało trzynastu trenerów i jedna trenerka. O miano najpopularniejszego sportowca rywalizuje 51 zawodników i 13 zawodniczek.

Abyście mogli Państwo dokonać najbardziej trafnych wyborów, na naszym portalu prezentujemy sylwetki kandydatów i kandydatek.

Sylwetki pozostałych kandydatów możesz zobaczyć TUTAJ - KLIK

W dwudziestej części przybliżymy Państwu reprezentantów Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska.

Karol Zagata - kręglarstwo klasyczne uprawia od 1991 roku. Wychowanek Startu Gostyń. Barwy tego klubu reprezentował do 2004 roku, a następnie został zawodnikiem Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska. Od wielu lat podpora SGLK, jeden z najlepszych zawodników, charakteryzujący się wielkim doświadczeniem oraz charyzmą. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Amatorów. W przeszłości  reprezentant Polski juniorów, a także członek szerokiej kadry seniorów. Aktualny Drużynowy Mistrz Polski Amatorów, wraz z Markiem Podymą i Robertem Glapiakiem oraz indywidualny wicemistrz Polski. Oba te tytuły wywalczył w maju 2015 na obiekcie w Pucku.

Krzysztof Zagata – przygodę z kręglarstwem rozpoczął w Starcie Gostyń w 2004 roku. Indywidualny Mistrz Polski Młodzików, a także Mistrz Polski Par Młodzików oraz mistrz Polski w drużynie. Wielokrotnie zajmował miejsca na podium w kategoriach młodzik, junior młodszy. Od roku 2012 zawodnik SGLK. W sezonie 2015/2016  zwycięzca I cyklu Grand Prix Polski do Pełnych oraz zdobywca piątego miejsca w Mistrzostwach Polski Par Mężczyzn.

 

Marek Podyma - współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska. Kręglarstwo klasyczne uprawia od 2000 roku, reprezentując od tego czasu barwy SGLK. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w grze do pełnych. Największe sukcesy odnosił jednak w latach 2014 – 2015. W 2014 r. zdobył mistrzostwo Polski seniorów A w grze sportowej, indywidualne wicemistrzostwo Polski w grze do pełnych, a także zdobywając wspólnie z Maciejem Matylą wicemistrzostwo w kategorii par w największym w Polsce turnieju do pełnych, jakim jest Amica Cup. W 2015 r. zajął czwarte miejsce na mistrzostwach Polski seniorów A. Niepowodzenie powetował sobie zajmując trzecie miejsce indywidualnie w turnieju Amica Cup, a następnie zdobywając wspólnie z Karolem Zagatą i Robertem Glapiakiem drużynowe mistrzostwo Polski w grze do pełnych. Z kolei wspólnie z Maciejem Matylą zdobył wicemistrzostwo Polski par, a w mikście z Violettą Kolendowicz również wicemistrzostwo Polski w grze do pełnych. Ukoronowaniem sukcesów sportowych było zdobycie drużynowego mistrzostwa w rozgrywkach I Ligi Polskiego Związku Kręglarskiego w grze sportowej.

 

+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!