Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Sylwetki kandydatów plebiscytu - TIGER Wielkopolska

› Sport i rekreacja› Aktualności ponad rok temu    10.01.2017
Sławomir Hajduk
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
TIGER WIelkopolskaTIGER WIelkopolska fot. M.Mostowy

Do naszej zabawy zgłoszonych zostało 16 trenerów i 1 trenerka.

O miano Najpopularniejszego Sportowca Seniora rywalizuje 52 zawodników i jedna zawodniczka. Natomiast o miano Najpopularniejszego Sportowca Młodzieżowego 25 zawodników i 13 zawodniczek.

Abyście mogli Państwo dokonać najbardziej trafnych wyborów, na naszym portalu prezentujemy sylwetki kandydatów i kandydatek.

Sylwetki pozostałych kandydatów możesz zobaczyć TUTAJ - KLIK

 

TRENER:

Krzysztof Bednarz - trenuje taekwondo ITF od 2003 roku. Wielokrotny medalista najważniejszych imprez taekwondo w Polsce. Posiadacz stopni mistrzowskich: 4 dan ITF (taekwondo tradycyjne) i 1 dan WTF (taekwondo olimpijskie). Jego wychowankowie regularnie zajmują wysokie miejsca w zawodach rangi Pucharu Polski i mistrzostw Polski. Nie brak też medali zdobytych przez podopiecznych na arenie międzynarodowej: mistrzostwach świata w Telford w 2010 roku (Łukasz Busz i Filip Padurski), mistrzostwach Europy w Wieliczce w 2012 roku (Emil Janowski i Jagoda Katarzyńska), Mistrzostwach świata w Coventry, Anglia w 2013 roku (Klaudia Wujek, Emil Janowski i Adam Sierakowski), mistrzostw Europy w Davos, Szwajcaria w 2014 roku (Klaudia Wujek, Krystian Zieliński), mistrzostw świata w Birmingham, Anglia w 2016 roku (Dawid Baranowski, Julia Gwizdoń, Maria Kobus, Szymon Szymański, Marek Walenczewski, Adam Sierakowski i Emil Janowski).

 

ZAWODNICY SENIORZY:

Emil Janowski - jeden z najzdolniejszych zawodników klubu. Jego nazwisko stale gościło na klubowych listach medalistów. 11 razy stawał na najwyższym stopniu podium największych imprez krajowych. W 2012 roku zdobył tytuł Mistrza Europy juniorów młodszych, rok później 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w Coventry w Anglii, a w lipcu 2016 roku srebrny medal walk drużynowych na Mistrzostwach Świata w Birmingham w Anglii.

Adam Sierakowski - zawodnik o najdłuższym stażu w taekwondo w całym klubie. Brał udział w każdym turnieju, każdym obozie sportowym i każdym egzaminie. W swoim dorobku posiada 35 medali różnych imprez taekwondo. Do najważniejszych osiągnięć zalicza 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w Coventry w Anglii w 2013 roku i 2 miejsce w Mistrzostwach Świata w Birmingham w Anglii w 2016 roku.

Marek Walenczewski - jeden z pierwszych zawodników, którzy tworzyli sekcję w Kościanie. Ambitny do bólu, mimo iż początkowo przegrywał ze słabościami własnego ciała, to po pokonaniu wszystkich chorób brał udział we wszystkich kolejnych turniejach na których gościł klub. Stawał na podium imprez ogólnopolskich 25 razy z czego 8 razy na najwyższym stopniu podium. Jak do tej pory najważniejszy występ zaliczył w lipcu 2016 roku zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata w Birmingham.

 

ZAWODNICY MŁODZIEŻOWI:

Maria Kobus - początkowo przez wielu lekceważona ze względu na nietypową jak na ten sport wagę i wzrost, jednak w walkach sprawia przeciwniczkom rozczarowanie zaskakując techniką, kondycją i doskonałą strategią. Zawodniczka elastyczna i wszechstronna. Wielokrotna multimedalistka licznych ogólnopolskich turniejów. W 2016 roku otrzymała pierwsze swoje powołanie na Mistrzostwa Świata w Birmingham i wróciła z nich z 2 medalami: złotym w walkach indywidualnych i srebrnym w walkach drużynowych.

Dawid Baranowski - przez kilka lat musiał uznawać wyższość kolegów, z wielu turniejów powracał z pustymi rękami. Sukcesy odnosi od dwóch ostatnich lat. Obecnie doskonale radzi sobie w swojej kategorii wiekowej, dominację potwierdził na Mistrzostwach Świata w Birmingham w Anglii (2016 rok) zdobywając złoty medal.

Marianna Dudziak - najbardziej nieśmiała zawodniczka w historii klubu, jednak na macie zmienia się w prawdziwą twardzielkę, której niestraszna krew, ból i łzy. Sumienna i wytrwała. Mimo, iż jej przygoda z mistrzostwami Polski lub Pucharem Polski przeważnie kończy się tuż za podium po uznaniu wyższości bardziej utytułowanych koleżanek, to jednak z pewnością jest niekwestionowaną liderką jeśli chodzi o stuprocentowe zaangażowanie w każdą walkę.

 

 

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.